Archive for Семінари

Семінар з питань компетентнісно орієнтованого навчання української мови учнів початкової школи

DSC_000131 жовтня 2017 року в НВК «Домінанта» відбувся семінар для вчителів початкових класів «Компетентнісно орієнтоване навчання молодших школярів на уроках  української мови».  Захід організовано НМЦ дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка. У ході обговорення було висвітлено такі важливі питання сьогодення, як варіативність уроків компетентнісно орієнтованого навчання грамоти (читання) першокласників  та формування і перевірка предметних компетентностей на уроках української мови.  Головний редактор УОВЦ «Оріон» Красуцька І.В. познайомила учителів з оновленням навчально-методичного забезпечення навчального процесу в початковій школі на засадах компетентнісного підходу.

К.І.Пономарьова. Особливості компетентнісно орієнтованого уроку української мови в початковій школі: презентація
К.І.Пономарьова. Вивчення есе на уроках української мови в 3-4 класах: презентація

Майстер-клас переможця ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» Ляшенко Анни Миколаївни

liashenko6 квітня 2017 року в cпеціалізованому навчально-виховному комплексі «Деснянка» з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району відбувся майстер-клас  переможця ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року-2017» Ляшенко Анни Миколаївни.
У заході взяли участь лауреати та учасники ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта».
Учитель початкових класів Ляшенко А.М. провела інтегрований урок математики та трудового навчання у 3 класі. Анна Миколаївна поділилася досвідом щодо здійснення предметної інтеграції, яка дає змогу учням молодшого шкільного віку висловлювати свої думки на запропоновану тему, водночас застосовувати здобуті знання, життєвий досвід, робити власні, нехай незначні, але дуже необхідні кожній дитині умовиводи і пошукові відкриття. Крім того, педагог наочно продемонструвала, як інтеграція уроків сприяє розвитку творчих здібностей учнів, уможливлює розумове навантаження дітей чергувати з творчим.

Семінар-практикум «Проектні технології в навчально-виховному процесі»

na_urotsiПроектна діяльність – одна з найперспективніших складових освітнього процесу, оскільки створює умови для творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує такі життєві компетенції як полікультурні, мовленнєві, інформаційні, політичні та соціальні, що Радою Європи визначені як основні в ХХІ столітті. Самостійне здобування знань, систематизація їх, можливість орієнтуватися в інформаційному просторі, бачити проблему і приймати рішення відбувається завдяки  методу проектів. Саме тому багато шкіл в освітньому просторі нашого міста активно впроваджують метод проектів у навчально-виховний процес.
7 грудня 2016 року на базі СШ №  307 з поглибленим вивченням природничих наук Деснянського району відбувся семінар-практикум  «Проектні технології в навчально-виховному процесі». У заході взяли участь учителі початкових класів ЗНЗ м. Києва. З вітальним словом перед педагогами столиці виступила директор СШ № 307 Лапіка І. О. Виступ заступника директора з навчальної роботи І. М. Іващенко був присвячений застосуванню методу проектів у роботі початкової школи.
Учасники семінару відвідали  урок-проект з природознавства у 3 класі «Вода – розчинник», який провела учитель Чернова О. В. та урок української мови у 4 класі «Узагальнення про прикметник. Рослини-символи України. Верба і тополя в житті українців», проведений учителем Скаржинець О. Л.
О. В. Чернова. Урок-проект у 3 класі «Вода – розчинник»
О. В. Чернова. Урок-проект у 3 класі «Вода – розчинник»: презентація
Фоторепортаж

Науково-практичний семінар «Застосування сучасних форм та методів навчання природознавства в початковій школі: технологічний підхід»

16 листопада 2016 року в  Київському fon0міському будинку вчителя  відбувся науково-практичний семінар для учителів початкових класів, молодих учителів, керівників МК учителів початкових класів «Застосування сучасних форм та методів навчання природознавства в початковій школі: технологічний підхід».
У ході семінару  учасники обговорювали особливості оновлення програми з природознавства у початковій школі. У доповіді наукового співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, Андрусенко І. В. йшлося про особливості навчання природознавства на компетентнісних засадах та компетентнісно орієнтовані завдання.

І. В. Андрусенко. Застосування сучасних форм та методів навчання природознавства в початковій школі: технологічний підхід: презентація
І. В. Андрусенко. Навчання природознавства на компетентнісних засадах: презентація

Методичний семінар “Нетрадиційні форми проведення уроків у початковій школі”

movlennya25 жовтня 2016 року в Київському міському будинку вчителя відбувся методичний семінар для учителів початкових класів, молодих учителів, керівників МК учителів початкових класів «Нетрадиційні форми проведення уроків у початковій школі».
Учасники заходу ознайомилися з особливостями проведення нестандартних уроків у початковій школі. В ході семінару увагу вчителів було зосереджено на проведенні уроків-квестів у початковій школі.

І. О. Большакова. Нестандартні уроки в початковій школі: презентація
І. О. Большакова. Уроки-квести в початковій школі: презентація

 

Семінар-практикум «Дидактичні ігри як засіб розвитку продуктивного мислення молодших школярів»

dopovidach19 жовтня 2016 року в ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся семінар-практикум «Дидактичні ігри як засіб розвитку продуктивного мислення молодших школярів». Учасники заходу – вчителі початкових класів, молоді вчителі, керівники МК учителів початкових класів.
Як пробудити в дитини радість творчості та пізнання? Як розвинути її здібності та вміння мислити сміливо, творчо, логічно і водночас нестандартно? Ці та інші питання обговорювалися на семінарі.
Увагу вчителів було зосереджено на особливостях розвитку продуктивного мислення молодших школярів. Педагоги ознайомились із авторською методикою кандидата фізико-математичних наук, психолога, співавтора підручників «Математика» для 1 і 2 класів Ольги Гісь, яка запропонувала серію розвивальних завдань і головоломок, мета яких – стимулювати роботу дитячого мозку, пробуджувати потяг до творчості.
О.М.Гісь. Розвиток продуктивного мислення молодших школярів: презентація
О.М.Гісь. Компетентнісно орієнтовані завдання на уроках математики: презентація
О.М.Гісь. Творчі завдання на уроках математики в початковій школі: презентація

Семінар для вчителів початкових класів

36217912 жовтня 2016 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбувся науково-практичний семінар «Компетентнісно орієнтовані завдання в початковій школі (на прикладі природознавства)» для вчителів початкових класів, молодих учителів, керівників МК учителів початкових класів. Теоретична частина заходу була присвячена питанням класифікації та змісту ключових компетентностей; структурі компетентнісно орієнтованих завдань та вимог до їх складання. У практичній частині учасники семінару вчилися складати компетентнісно орієнтовані завдання для уроків природознавства.
Д.Д.Біда. Компетентнісно орієнтовані завдання в початковій школі (на прикладі природознавства): презентація
Л.В.Кравчук. Зміни в програмах із природознавства в початковій школі: презентація
І.О.Сокіл. Завдання для інтегрованих та бінарних уроків

Семінар з питань компетентнісно орієнтованого навчання молодших школярів української мови

navchannia5 жовтня 2016 року в ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся науково-методичний семінар для вчителів початкових класів, молодих учителів, керівників МК учителів початкових класів «Компетентнісно орієнтоване навчання молодших школярів української мови: проблеми і перспективи».
Учасники заходу обговорювали особливості вивчення української мови в умовах реформування початкової школи. Провідний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук К.І.Пономарьова ознайомила вчителів з особливостями вивчення есе на уроках української мови в початковій школі та презентувала навчально-методичні видання для перевірки предметних компетентностей з української мови в 2-4 класах.
К.І.Пономарьова. Особливості компетентнісно орієнтованого уроку української мови в початковій школі: презентація
К.І.Пономарьова. Вивчення есе на уроках української мови в 3-4 класах: презентація
Вікіпедія: есе

Круглий стіл «Маленьким киянам про рідне місто»

uchasnyky_seminaru124 травня 2016 року на базі Київського міського будинку вчителя відбувся круглий стіл за темою: «Маленьким киянам про рідне місто».
Учасниками заходу були методисти РНМЦ з дошкільної освіти, вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів, які беруть участь у проекті «Виховуємо киянина», вихователі ДНЗ м.Києва, викладачі кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти, методисти НМЦ дошкільної та початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка. На круглому столі обговорювались такі питання:
• підсумки проведення Вернісажу педагогічних ідей та знахідок з національно-патріотичного виховання «Моя вулиця, місто, країна»;
• хід упровадження програми «Я–киянин» (напрацювання, знахідки, проблеми).
Учасники проекту «Виховуємо киянина» поділились досвідом по упровадженню регіональної парціальної програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я–киянин».
Керівник проекту Гончаренко А. М., доцент кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук звернула увагу на значну кількість напрацювань педагогів дошкільних навчальних закладів міста, спрямованих на вирішення завдань, окреслених Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді (№641 від 16 червня 2015 року). Розповіла учасникам круглого столу про результати анкетування, яке показало недостатню обізнаність вихователів ДНЗ міста відносно програми «Я–киянин», зазначила, що необхідно активізувати роботу в цьому напрямку.
Проект «Мальовничі куточки Райдужного масиву» (З досвіду роботи дошкільного навчального закладу № 688)
Упровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я–киянин» (З досвіду роботи дошкільного навчального закладу № 686)
Авторський проект «Мій Київ» (З досвіду роботи дошкільного навчального закладу № 613)
Культура мого міста. Наші знахідки (З досвіду роботи дошкільного навчального закладу № 810)
Дошкільний навчальний заклад № 17 комбінованого типу «МЕДОК»

Інформаційне та організаційно-методичне забезпечення розвитку надпредметних компетентностей учнів початкової школи на уроках дисциплін гуманітарного та природничо-математичного циклів

IMG_1730

5 квітня 2016 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбувся науково-методичний семінар «Інформаційне та організаційно-методичне забезпечення розвитку надпредметних компетентностей учнів початкової школи на уроках дисциплін гуманітарного та природничо-математичного циклів». У заході взяли участь голови методичних об’єднань учителів початкових класів ЗНЗ м. Києва.
У доповіді доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри  практичної психології факультету педагогіки та психології  Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Митника О. Я. йшлося про роль розвивального освітнього середовища у початковій школі щодо становлення успішної у соціумі особистості.
Учасники семінару ознайомилися з досвідом роботи вчителів початкових класів ЗНЗ столиці щодо створення та впровадження у навчальний процес завдань з логічним навантаженням на уроках дисциплін гуманітарного та природничо-математичного циклів.
Програма заходу
О. Я. Митник. Розвивальне освітнє середовище у початковій школі як чинник становлення успішної у соціумі особистості: презентація
О. М. Щевченко. Завдання з логічним навантаженням на уроках дисциплін гуманітарного та природничо-математичного циклів (з досвіду роботи): презентація
С. В. Галяс. Завдання з логічним навантаженням на уроках дисциплін гуманітарного та природничо-математичного циклів (з досвіду роботи): презентація
Н. П. Семенюк., Л. М. Іваненко. Використання елементів логіки та ейдетики на уроках дисциплін гуманітарного та природничо-математичного циклів: презентація