Archive for Семінари

Екологічний інтерактив «За екозвичками – до World-cafe»

DSC_42276 лютого 2019 року учасників екологічного інтерактиву «За екозвичками – до World-cafe» гостинно приймав у себе НВК № 30 «ЕКОНАД». Обмін досвідом вчителів початкової школи, біологів та вихователів ГПД закладів освіти Києва здійснювався у достатньо активному діалозі. Використаний формат фахової дискусії «Світове кафе» передбачав обговорення актуальних проблем екологічної освіти дітей з відпрацюванням набутих практик. За столиками відвідувачок очікували страви – сучасні ідеї з формування навчальних компетентностей від фахівців – вчителів НВК «ЕКОНАД»: «Смакуємо настрій» (заощадження води), «Страва по-домашньому» (сортування сміття), «Трояндові спогади» (друге життя паперу), «Слава авосьці» (етичне споживання) тощо. На згадку з кафе можна було взяти: пам’ятку, блокнотик, торбу для покупок, QR-код з інформацією та безліч ідей для роботи з дітьми.

DSC_4220Родзинкою стала і страва від шефа – методиста НМЦ дошкільної та початкової освіти Київського університету ім. Б.Грінченка Санковської І.М. – річний екологічний шкільний проект «Моє довкілля».
«Відкритий мікрофон» – логічний підсумок роботи World-cafe.

Творча майстерня музичних керівників «Перлини педагогічної творчості»

IMG_513016 травня 2018 року на базі  Київського  міського будинку учителя, науково-методичним центром дошкільної та початкової освіти ІППО імені Бориса Грінченка проведено засідання творчої майстерні музичних керівників дошкільних закладів освіти «Перлини педагогічної творчості». Учасники мали можливість познайомитись з розробками колег які брали участь у міському огляді-конкурсі музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку «Музична скринька»  та зайняли призові місця.
Програма семінару

Семінар для вчителів початкових класів

математика23 лютого 2018 року на базі СЗШ № 231 Оболонського  району м. Києва було проведено семінар для вчителів початкових класів  «Творча математика як спосіб навчання мислення учнів початкової школи».
Співорганізатори заходу – НМЦ дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка та видавництво «Ранок».
Кандидат фізико-математичних наук, автор підручника та посібників з математики та серії посібників «Планета Міркувань» Ольга Гісь ознайомила вчителів з матеріалами інноваційного підручника з математики для початкової школи авторів Ольги Гісь та Ірини Філяк.

О.М.Гісь. Творча математика як спосіб навчання мислення учнів початкової школи: презентація
За матеріалами підручника та робочого зошита з математики: «Тема «Гроші»

Практикум «Живи у мирі та злагоді з довкіллям»

12 грудня 2017 року тренер проекту «Культура добросусідства» Санковська І. М. провела для учнів гімназії № 39 Деснянського району м. Києва практикум «Живи у мирі та злагоді з довкіллям».
Третьокласники саме опанували програмовий матеріал із теми «Невичерпні джерела енергії на Землі». Із захопленням діти брали участь в обговоренні нетрадиційних джерел отримання енергії людиною, ділились досвідом економії електроенергії. Друга частина практикуму була присвячена діям з ресурсозбереження, які стосувалися: економії води, правила поводження з папером, сортування сміття. Важливим стало обговорення дій щодо допомоги птахам взимку, а саме: чим можна або не можна наповнювати годівницю!
Кожен з трьох класів отримав у подарунок настільну гру «Енерголото» та блокнотик для записів, що зроблений із залишків невикористаного паперу.

Семінар-практикум «Морально-етичне виховання молодших школярів в урочній та позаурочній роботі»

IMG_20171115_142458_HDR15 листопада 2017 року в навчально-виховному комплексі «Лісові дзвіночки» з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району відбувся семінар-практикум для вчителів початкової школи «Морально-етичне виховання молодших школярів в урочній та позаурочній роботі».
Педагоги «Лісових дзвіночків» поділились досвідом роботи з впровадження в освітній процес програми «Культура добросусідства» та ознайомили присутніх з провідними ідеями експериментальної програми «Початкова школа. Освіта для життя», в якій заклад бере участь.
Відкрила роботу семінару директор СНВК  «Лісові дзвіночки» Телецька Любов Вікторівна, яка презентувала роботу закладу та ознайомила присутніх із системою роботи початкової школи, різноманітністю видів та методів діяльності педагогів. Далі учасники семінару мали змогу переглянути виступ учнів 3–А класу «Творіть добро», підготовлений вчителями Веремейчук Г. М., Афанасенко О. та Небогою О. А.
У практичній частині семінару учасники взяли участь у роботі майстер-класів:

   • «Творимо разом. Написання сенкана», вчителя  Касіяненко Ю. М.;
   • «Казка-переплутанка на сучасний лад», учителя Олійник Т. В.;
   • «Чарівна фізкультхвилинка», вчителя  Касперьскої Г. М.
   • «Навчаємось із радістю. Проектна діяльність першокласників», учителя Гуриненко С. С.

У роботі семінару взяли участь старший викладач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти, завідувач науково-методичного центру дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Кравчук Лариса Володимирівна, методист науково-методичного центру управління освіти Деснянського району Рєпа Олександра Володимирівна та вчителі початкових класів району.
Наприкінці семінару учасники мали змогу поділитись враженнями і висловити свої пропозиції щодо використання сучасних методів і прийомів освітньої діяльності в початковій школі.
СНВК «Лісові дзвіночки»

Семінар з питань компетентнісно орієнтованого навчання української мови учнів початкової школи

DSC_000131 жовтня 2017 року в НВК «Домінанта» відбувся семінар для вчителів початкових класів «Компетентнісно орієнтоване навчання молодших школярів на уроках  української мови».  Захід організовано НМЦ дошкільної і початкової освіти ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка. У ході обговорення було висвітлено такі важливі питання сьогодення, як варіативність уроків компетентнісно орієнтованого навчання грамоти (читання) першокласників  та формування і перевірка предметних компетентностей на уроках української мови.  Головний редактор УОВЦ «Оріон» Красуцька І.В. познайомила учителів з оновленням навчально-методичного забезпечення навчального процесу в початковій школі на засадах компетентнісного підходу.

К.І.Пономарьова. Особливості компетентнісно орієнтованого уроку української мови в початковій школі: презентація
К.І.Пономарьова. Вивчення есе на уроках української мови в 3-4 класах: презентація

Майстер-клас переможця ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» Ляшенко Анни Миколаївни

liashenko6 квітня 2017 року в cпеціалізованому навчально-виховному комплексі «Деснянка» з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району відбувся майстер-клас  переможця ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року-2017» Ляшенко Анни Миколаївни.
У заході взяли участь лауреати та учасники ІІ (міського) туру Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року-2017» у номінації «Початкова освіта».
Учитель початкових класів Ляшенко А.М. провела інтегрований урок математики та трудового навчання у 3 класі. Анна Миколаївна поділилася досвідом щодо здійснення предметної інтеграції, яка дає змогу учням молодшого шкільного віку висловлювати свої думки на запропоновану тему, водночас застосовувати здобуті знання, життєвий досвід, робити власні, нехай незначні, але дуже необхідні кожній дитині умовиводи і пошукові відкриття. Крім того, педагог наочно продемонструвала, як інтеграція уроків сприяє розвитку творчих здібностей учнів, уможливлює розумове навантаження дітей чергувати з творчим.

Семінар-практикум «Проектні технології в навчально-виховному процесі»

na_urotsiПроектна діяльність – одна з найперспективніших складових освітнього процесу, оскільки створює умови для творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує такі життєві компетенції як полікультурні, мовленнєві, інформаційні, політичні та соціальні, що Радою Європи визначені як основні в ХХІ столітті. Самостійне здобування знань, систематизація їх, можливість орієнтуватися в інформаційному просторі, бачити проблему і приймати рішення відбувається завдяки  методу проектів. Саме тому багато шкіл в освітньому просторі нашого міста активно впроваджують метод проектів у навчально-виховний процес.
7 грудня 2016 року на базі СШ №  307 з поглибленим вивченням природничих наук Деснянського району відбувся семінар-практикум  «Проектні технології в навчально-виховному процесі». У заході взяли участь учителі початкових класів ЗНЗ м. Києва. З вітальним словом перед педагогами столиці виступила директор СШ № 307 Лапіка І. О. Виступ заступника директора з навчальної роботи І. М. Іващенко був присвячений застосуванню методу проектів у роботі початкової школи.
Учасники семінару відвідали  урок-проект з природознавства у 3 класі «Вода – розчинник», який провела учитель Чернова О. В. та урок української мови у 4 класі «Узагальнення про прикметник. Рослини-символи України. Верба і тополя в житті українців», проведений учителем Скаржинець О. Л.
О. В. Чернова. Урок-проект у 3 класі «Вода – розчинник»
О. В. Чернова. Урок-проект у 3 класі «Вода – розчинник»: презентація
Фоторепортаж

Науково-практичний семінар «Застосування сучасних форм та методів навчання природознавства в початковій школі: технологічний підхід»

16 листопада 2016 року в  Київському fon0міському будинку вчителя  відбувся науково-практичний семінар для учителів початкових класів, молодих учителів, керівників МК учителів початкових класів «Застосування сучасних форм та методів навчання природознавства в початковій школі: технологічний підхід».
У ході семінару  учасники обговорювали особливості оновлення програми з природознавства у початковій школі. У доповіді наукового співробітника відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, Андрусенко І. В. йшлося про особливості навчання природознавства на компетентнісних засадах та компетентнісно орієнтовані завдання.

І. В. Андрусенко. Застосування сучасних форм та методів навчання природознавства в початковій школі: технологічний підхід: презентація
І. В. Андрусенко. Навчання природознавства на компетентнісних засадах: презентація

Методичний семінар “Нетрадиційні форми проведення уроків у початковій школі”

movlennya25 жовтня 2016 року в Київському міському будинку вчителя відбувся методичний семінар для учителів початкових класів, молодих учителів, керівників МК учителів початкових класів «Нетрадиційні форми проведення уроків у початковій школі».
Учасники заходу ознайомилися з особливостями проведення нестандартних уроків у початковій школі. В ході семінару увагу вчителів було зосереджено на проведенні уроків-квестів у початковій школі.

І. О. Большакова. Нестандартні уроки в початковій школі: презентація
І. О. Большакова. Уроки-квести в початковій школі: презентація