Рішення Київської міської ради № 571/1435 від 28 травня 2015 року Про затвердження Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015—2020 роки”

Концепція розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015 — 2020 роки

Основні вектори та напрями розвитку української мови та формування національного патріотизму у столиці:
Розділ 4. Освіта

1. Вжити заходів для зменшення нормативної кількості учнів у класі для поділу на групи при вивченні української мови з 28 до 22 учнів.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
2015 – 2020 рр.

2. Провести поділ класів при вивченні української літератури у 10 – 11-х класах філологічного профілю з наповнюваністю понад 22 учні.

2015 – 2020 рр.

3. Регулярно проводити міжнародні, всеукраїнські і регіональні конкурси, онлайн-олімпіади, фестивалі та інші мистецькі акції, спрямовані на піднесення престижу української мови, культури, історичної пам’яті.

2015 – 2020 рр.;
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
2015 – 2020 рр.

4. З метою виховання історичної пам’яті ініціювати та сприяти в організації у вищих навчальних закладах міста студентських науково-практичних конференцій, присвячених проблемам походження українського народу, нації, держави. Як завершальний етап цієї роботи провести загальноміську науково-практичну конференцію “Україна: етнос, нація, держава” із залученням провідних наукових фахівців міста Києва, громадських та молодіжних організацій.

Український інститут національної пам’яті;
2015 – 2020 рр.

5. Підвищити рівень викладання києвознавства у вищих навчальних закладах столиці, забезпечити навчальний процес відповідними посібниками, практикувати проведення науково-практичних конференцій “Києвознавчі читання” за різними напрямами києвознавства.

2015 – 2020 рр.

6. Організувати конкурс-захист учнівських наукових робіт, присвячених актуальним проблемам української писемності, історії Києва, історії України, її державності, етно- і націогенезу українців, відродженню українських традицій.

2015 – 2020 рр.

7. Популяризувати українську мову, досягнення української літератури і культури в рамках міжнародної співпраці. Розширювати співпрацю з українською діаспорою.

2015 – 2020 рр.

8. Поповнювати бібліотечні фонди навчальних закладів міста періодичною, фаховою, методичною літературою та навчальними посібниками, цифровими носіями із записами українських казок та дитячою українською художньою літературою.

2015 – 2020 рр.

9. Організувати курси з вивчення української мови для представників національних меншин, вимушених переселенців з Автономної Республіки Крим та зі Сходу України, які виявили бажання вивчати українську мову.

2015 – 2020 рр.

10. Залучення вчителів української мови та літератури до науково-методичної роботи, створення авторських програм, публікацій власних методичних розробок у педагогічних виданнях, на веб-ресурсах (сторінки, блоги, сайти).

2015 – 2020 рр.

11. Створити умови для популяризації української мови засобами сучасного мистецтва: робота театральних студій, фольклорних ансамблів, проведення флешмобів, естрадно-масових заходів із сучасними мультимедійними, мобільними й іншими цифровими технологіями із залученням громадських та молодіжних організацій, організацій інвалідів.

2015 – 2020 рр.

12. Взяти участь та розробити нову концепцію у проведенні міських заходів щодо відзначення днів народження Т. Г. Шевченка, І. Я. Франка, Лесі Українки та інших видатних діячів української літератури.

2015 – 2020 рр.

13. Сприяти налагодженню співпраці між навчальними закладами Києва та інших регіонів України з метою обміну педагогічним досвідом для об’єктивного висвітлення української історії та державності, популяризації української мови.

2015 – 2020 рр.

14. Проведення щорічних оглядів-конкурсів на найкращу організацію в навчальних закладах роботи із забезпечення функціонування української мови, виховання історичної пам’яті та відродження українських традицій.