Методичний посібник для вчителів та класних керівників

qnzaChYk7a2sJvFmwnvqzWSEЕКОЛОГІЧНІ ДАТИ РОКУ

Повага до природи визнана однією з фундаментальних цінностей у Декларації тисячоліття ООН. Її формує екологічна культура, духовність, свідомість. Зміни у ставленні до природи, у поведінці в довкіллі людини, суспільства – це передумова зміни моделей споживання і життєдіяльності, виробництва.
Тому необхідно оволодіти науковими знаннями, засвоїти ціннісні орієнтири, а також виробити практичні уміння і навички із збереження навколишнього середовища.
Ефективною тут повинна стати наскрізна екологізація всіх напрямів освіти, яка передбачає включення екологічних аспектів як до складу практично всіх шкільних дисциплін, так і подій у позашкільному навчанні. В основу процесу екологізації повинні бути покладені дидактичні, психологічні, етичні та методичні принципи.
Головний зміст екологічної освіти полягає у формуванні мотиваційних основ екологічної свідомості дитини. Екологічні знання дітей мають стати засобами, які входять у практичну діяльність і відповідно її мотивують.
Здатність застосовувати одержані екологічні знання й досвід у повсякденних життєвих ситуаціях, керуватися пріоритетністю екологічних цінностей, – і є усвідомлення особистої причетності до екологічних проблем і відповідальності за екологічні наслідки власної побутової діяльності та свідоме наступне ресурсозбереження.
Санковська І. М. Екологічні дати року