«Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання»: Міжнародний семінар для представників пілотних шкіл

na_mizhnarodnomu_seminari24 жовтня 2017 року в Києві відбувся міжнародний семінар для представників пілотних шкіл «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання». Відкрили семінар Лілія Гриневич, міністр МОН України; Герміне Поппеллер, посол Австрії; Гудрун Пайнсі, уповноважена з питань освіти Австрії. Про хід упровадження проекту стандарту та перші успіхи розповіли П.К.Хобзей, заступник Міністра освіти та науки України; Г.Шовкалюк, координатор проекту для пілотних шкіл з англійської мови; Л.Андрушко, директор львівської ЗОШ І ступеня «Світанок».
З метою встановлення зворотного зв’язку щодо впровадження проекту Державного стандарту початкової освіти було створено 13 робочих груп із числа директорів пілотних шкіл, заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів-експериментаторів, тренерів.
Робочі групи вчителів обговорювали питання:
Що спрацювало у використанні нових підходів?
Що допомагало у використанні нових підходів?
Ідеї для обміну з колегами.
Яка підтримка необхідна від навчального закладу / ІППО / Міністерства?
З яких питань потрібні додаткові тренінги?
Яке дидактичне забезпечення потрібне для успішного впровадження нового Стандарту початкової загальної освіти?
Робочі групи директорів обговорювали питання:
Яким чином впровадження проекту Державного стандарту впливає на загальне управління школою?
Якою є шкільна атмосфера?
Яке дидактичне забезпечення потрібне для успішного впровадження нового Стандарту?
Які додаткові знання, інформація потрібні?
Робочі групи заступників директорів обговорювали питання:
Якими були основні виклики у впровадженні / підтримці впровадження нового Державного стандарту початкової освіти?
Які додаткові знання потрібні вчителям, заступникам керівників, щоб відповідати на ці виклики?
Робочі групи тренерів обговорювали питання:
Кращі практики використання нових підходів до навчання?
Що допомагало у проведенні тренінгів?
Якими є додаткові потреби вчителів? Якими є найбільші виклики?
З яких питань потрібні додаткові тренінги?
Представники кожної з груп презентували результати обговорення.
Учасники семінару ознайомилися з австрійським досвідом організації кооперативного навчання в початковій школі, з методикою «Модель річки», яку представили Хельга Шахінгер та Сузанна Фрейншляг.
С.Горбачов, директор спеціалізованої школи №148 м.Києва провів майстер-клас «Як спілкуватися з журналістами і обертати проблеми на переваги».
Упродовж дня учасники семінару ділилися напрацьованим досвідом, зокрема, щодо апробування нових методик навчання.