Archive for Грудень 20, 2017

Як борються із запізненнями учнів у різних країнах

Bye Mom!Ранкові чергування учнів та внесення в список усіх, хто запізнився. Неодімінний запис у щоденник. Це звична практика для багатьох українських шкіл.
А як борються із запізненнями школярів в інших країнах? “Нова українська школа” зібрала коментарі людей, які живуть за кордоном, мають досвід навчання там або ж бували в іноземних школах. Хочемо наголосити, що це досвід конкретних людей та окремих шкіл, а не всієї країни, тож ваш іноземний досвід може відрязнятися.

knopka-01_0

Розпочалася реєстрація учасників на ІІІ  Всеукраїнський Інтернет-конкурс „УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2018” за версією науково-популярного природничого журналу «КОЛОСОК»

Якщо Ви вже реєструвались на конкурс „Учитель року” 2016, 2017,Ви можете УВІЙТИ використовуючи існуючий логін та пароль і обрати номінації, в яких бажаєте прийняти участь.

 UR2017-01

Еволюція ялинкової іграшки

imagesЗдійснити пізнавальну подорож у світ прикрас для новорічної ялинки можна, відвідавши Клавдіївську фабрику ялинкових прикрас, яка вже багато десятиліть продовжує традиції майстерності виготовлення скляних ялинкових іграшок. Заснована в 1948 році, фабрика з невеликої мануфактури, яка обробляла скло для медичних потреб, перетворилася на найбільшого виробника новорічної продукції в Східній Європі. Сьогодні ці ялинкові прикраси відомі не тільки в Україні, а й прикрашають новорічні ялинки в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Франції, Італії, Литві, Латвії, США, Грузії. Чому продукція користується високою популярністю? Це високоякісна ручна робота, яка завжди цінувалася дуже високо, а новорічні прикраси Клавдієвської фабрики – не просто красиві вироби, а символ сучасного погляду на дизайн і гарантований рівень якості. Поринути в історичне минуле іграшок, що і нині прикрашають новорічні ялинки у будинках пересічних громадян та дитячих садках, впірнути в спогади дитинства, відчути цінність іграшки у сучасному світі та роль майстрів, що їх виготовляють, можна, познайомившись з публікацією Меленець Людмили Іванівни, кандидата педагогічних наук «Еволюція ялинкової іграшки, або ритуальні «обов’язки» новорічних і різдвяних іграшок».

Методичний посібник для вчителів та класних керівників

qnzaChYk7a2sJvFmwnvqzWSEЕКОЛОГІЧНІ ДАТИ РОКУ

Повага до природи визнана однією з фундаментальних цінностей у Декларації тисячоліття ООН. Її формує екологічна культура, духовність, свідомість. Зміни у ставленні до природи, у поведінці в довкіллі людини, суспільства – це передумова зміни моделей споживання і життєдіяльності, виробництва.
Тому необхідно оволодіти науковими знаннями, засвоїти ціннісні орієнтири, а також виробити практичні уміння і навички із збереження навколишнього середовища.
Ефективною тут повинна стати наскрізна екологізація всіх напрямів освіти, яка передбачає включення екологічних аспектів як до складу практично всіх шкільних дисциплін, так і подій у позашкільному навчанні. В основу процесу екологізації повинні бути покладені дидактичні, психологічні, етичні та методичні принципи.
Головний зміст екологічної освіти полягає у формуванні мотиваційних основ екологічної свідомості дитини. Екологічні знання дітей мають стати засобами, які входять у практичну діяльність і відповідно її мотивують.
Здатність застосовувати одержані екологічні знання й досвід у повсякденних життєвих ситуаціях, керуватися пріоритетністю екологічних цінностей, – і є усвідомлення особистої причетності до екологічних проблем і відповідальності за екологічні наслідки власної побутової діяльності та свідоме наступне ресурсозбереження.
Санковська І. М. Екологічні дати року 

Практикум «Живи у мирі та злагоді з довкіллям»

12 грудня 2017 року тренер проекту «Культура добросусідства» Санковська І. М. провела для учнів гімназії № 39 Деснянського району м. Києва практикум «Живи у мирі та злагоді з довкіллям».
Третьокласники саме опанували програмовий матеріал із теми «Невичерпні джерела енергії на Землі». Із захопленням діти брали участь в обговоренні нетрадиційних джерел отримання енергії людиною, ділились досвідом економії електроенергії. Друга частина практикуму була присвячена діям з ресурсозбереження, які стосувалися: економії води, правила поводження з папером, сортування сміття. Важливим стало обговорення дій щодо допомоги птахам взимку, а саме: чим можна або не можна наповнювати годівницю!
Кожен з трьох класів отримав у подарунок настільну гру «Енерголото» та блокнотик для записів, що зроблений із залишків невикористаного паперу.

ІІІ етап Міського Вернісажу педагогічних ідей з музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку «Музична скарбниця»

IMG_144612 грудня 2017 р. на базі Київського палацу дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи, 13) пройшов ІІІ етап Міського Вернісажу педагогічних ідей з музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку «Музична скарбниця» – публічна презентація проектів, на якій конкурсна комісія визначала переможців у заявлених за умовами Вернісажу номінаціях. Відповідно до наказу ДОНмолодьспорту м. Києва від 13.07.2017 № 703 http://don.kievcity.gov.ua/files/2017/7/18/160707.pdf Вернісаж педагогічних ідей проходив у ІІІ етапи. Протягом першого (заочного) етапу, що проходив з 11 вересня по 2 листопада, здійснювалася подача музичними керівниками ДНЗ матеріалів (досвіду роботи) для розгляду конкурсною комісією. Протягом другого (очного) етапу проведення Вернісажу на засіданні конкурсної комісії визначено учасників, яких було допущено до публічного захисту.
Зал під час презентації музичними керівниками своїх проектів постійно підтримував колег гучними аплодисментами. Інформацію про переможців Вернісажу педагогічних ідей буде опубліковано на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) http://don.kievcity.gov.ua/content/nakazy-departamentu.html
У рамках Вернісажу відділ дошкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проводить фотовиставку дитячих костюмів «Чарівна казка оживає».

Міжнародний день чаю

2f8923849b229fca56af812a1afc6abd_XLЩороку 15 грудня в усьому світі, а особливо в країнах, що вирощують запашні зелені листочки, відзначаєтся день чаю. Поза сумнівом, такий смачний та корисний  старовинний напій як чай заслуговує на своє свято.
Кравчук Л. В.  Інтегроване заняття «Чарівний напій»

Всеукраїнська нарада регіональних координаторів

DSC_05235 – 6 грудня 2017 року у м. Києві відбулась Всеукраїнська нарада регіональних координаторів з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У нараді взяли участь представники 24 областей України та м. Києва. У ході роботи було проаналізовано стан виконання заходів у регіонах, затверджених наказом МОН України. Учасники ознайомились з попередніми результатами проведення вступного онлайн-опитування щодо знань, ставлень і поведінкових практик дітей і підлітків України, результатами тестового функціонування онлайн курсів та визначили пріоритетні заходи на 2017/2018 роки за напрямками: навчання учнів, підготовка вчителів, створення сприятливого освітнього середовища. Також було розроблено проекти планів щодо методичних рекомендацій з інтеграції двокомпонентної моделі курсу «Вчимося жити разом» у систему післядипломної підготовки педагогів, забезпечення навчання учнів за розробленими курсами.
Нарада була корисною для її учасників. Цікаві ідеї, відкрита дискусія, конструктивний підхід до вирішення питань сприяли тому, що кожен з регіональних координаторів чітко сформулював для себе шляхи організації та проведення семінарів-тренінгів для педагогів з курсу «Вчимося жити разом» з метою подальшого впровадження його в освітній процес ЗНЗ.

МОН винесло на громадське обговорення проекти Типової навчальної програми початкової школи

kontseptsiya_novoji_ukr_shkolyМіністерство освіти і науки опублікувало два варіанти Типової навчальної програми для початкових класів Нової української школи.
Відповідні документи розміщені на сайті міністерства.
Зауваження та пропозиції просять надсилати до 12 грудня на електронні адреси a_lototska@mon.gov.ua, oks_on@ukr.net,
r.shyyan@gmail.com, o_kovalenko@mon.gov.ua.
Переглянути документи можна за цими посиланнями:

Нагадаємо, новий Державний стандарт початкової загальної освіти зараз узгоджується в Кабінеті Міністрів. Найближчим часом його мають затвердити.
У 2017/2018 навчальному році 100 шкіл по всій Україні пілотують проект нового Державного стандарту початкової загальної освіти, а в 2018/2019  за цим Стандартом будуть вчитись усі перші класи.