Archive for Листопад 28, 2014

Круглий стіл з питань адаптації програми і посібників спеціального курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства»

27 листопада 2014 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка було проведено круглий стіл «Адаптація програми і посібників спеціального курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства». У заході взяли участь методисти з дошкільної і початкової освіти та виховної роботи науково-методичних центрів районних у м. Києві державних адміністрацій, викладачі та методисти Інституту 28післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.
Інтегрований курс «Культура добросусідства» призначений для ознайомлення школярів з етнічними, мовними, ментальними особливостями регіону, в якому мешкають, формування у дітей навичок конструктивної комунікації й успішної взаємодії в колективі.
М. А. Араджионі познайомила учасників заходу з перевагами й особливостями курсу «Культура добросусідства», вітчизняним і міжнародним досвідом роботи з адаптації й апробації курсу в закладах ДНЗ та ЗНЗ. Розглядалися питання документального супроводу роботи творчих груп, видання посібників, робочих зошитів, методичних рекомендацій, проведення методичних семінарів й організації апробації курсу в навчальних закладах та проведення психологічного моніторингу на базі визначених закладів освіти.

Екологічне виховання дітей і музейна педагогіка

217 жовтня 2014 року в Київському міському будинку природи у рамках постійно діючого проблемного семінару «Формування гуманної взаємодії з природним довкіллям у дошкільників» для методистів ДНЗ Дніпровського району столиці було проведено зустріч «Музейна педагогіка в екологічному вихованні дітей дошкільного віку». Досвідом використання в навчально-виховній роботі музейної педагогіки ділилися працівники ДНЗ №444. Завідувач закладу Л.П.Матвєєва розповіла про формування гуманної взаємодії дошкільників із природним довкіллям засобами музейної педагогіки. Можливості екологічного виховання дітей засобами музейної педагогіки окреслила у своєму виступі О.В.Дудар, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання ІППО КУ імені Бориса Грінченка, кандидат історичних наук. Вихователь Л.А.Удод провела в середній групі заняття «В гості до фіалок». Вихователь–методист О.Й.Шевченко провела майстер-клас «Вироби з природного матеріалу (вовни)».
Л.В.Удод. Методична розробка заняття для дітей середнього дошкільного віку «В гості до фіалок»
О.Й.Шевченко. Матеріали до заняття з валяння
Київський міський будинок природи Детальніше>>