Archive for Вчимося жити разом

Тренінг для вчителів початкових класів з методики викладання курсу «Вчимося жити разом»

IMG_20180605_160806_HDR4 – 5 червня 2018 року пройшов тренінг для вчителів початкових класів з методики викладання курсу «Вчимося жити разом». Захід організовано Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Учасники ознайомилися з філософією проекту,  методикою навчання на засадах життєвих навичок, програмою курсу для молодших школярів. Педагоги спробували себе у ролі тренерів у процесі апробації запропонованих до впровадження розробок занять.
Фоторепортаж
Відео

Всеукраїнська нарада регіональних координаторів

DSC_05235 – 6 грудня 2017 року у м. Києві відбулась Всеукраїнська нарада регіональних координаторів з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У нараді взяли участь представники 24 областей України та м. Києва. У ході роботи було проаналізовано стан виконання заходів у регіонах, затверджених наказом МОН України. Учасники ознайомились з попередніми результатами проведення вступного онлайн-опитування щодо знань, ставлень і поведінкових практик дітей і підлітків України, результатами тестового функціонування онлайн курсів та визначили пріоритетні заходи на 2017/2018 роки за напрямками: навчання учнів, підготовка вчителів, створення сприятливого освітнього середовища. Також було розроблено проекти планів щодо методичних рекомендацій з інтеграції двокомпонентної моделі курсу «Вчимося жити разом» у систему післядипломної підготовки педагогів, забезпечення навчання учнів за розробленими курсами.
Нарада була корисною для її учасників. Цікаві ідеї, відкрита дискусія, конструктивний підхід до вирішення питань сприяли тому, що кожен з регіональних координаторів чітко сформулював для себе шляхи організації та проведення семінарів-тренінгів для педагогів з курсу «Вчимося жити разом» з метою подальшого впровадження його в освітній процес ЗНЗ.

Всеукраїнська нарада регіональних координаторів

27 – 28 вересня 2017 року в м. Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом».
У роботі наради взяли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва.
Мета наради: проаналізувати стан виконання та уточнити план дій з адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом» у всіх регіонах України.
Проект «Вчимося жити разом» має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо. Прикладом таких життєвих навичок є позитивна самооцінка, ефективне спілкування, співчуття, попередження та розв’язування конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам, самоконтроль, керування стресами, мотивації успіху, аналіз проблем і прийняття виважених рішень, критичне і творче мислення, активна громадська позиція тощо. Зазначимо, що на формування саме цих компетентностей спрямовано зміст освіти «Нова Українська Школа».
Учасники наради детально проаналізували хід виконання плану заходів, затверджених наказом МОН від 21.04.2017 р. № 624, обговорили проект методичних рекомендацій щодо інтеграції розроблених в рамках спільного проекту «Вчимося жити разом» курсів з розвитку життєвих навичок у післядипломну підготовку вчителів і навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів та визначили першочергові кроки щодо подальшої реалізації проекту та його адвокації.
Поширення проекту «Вчимося жити разом» в Україні буде здійснюватися шляхом його інтеграції в програми післядипломної (додипломної) підготовки вчителів та навчання учнів.

Проект “Вчимося жити разом”

DSC_082421 – 23 червня 2017 року в Києві відбувся тренінг для регіональних тренерів «Методика викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в початковій школі». Тренінг є однією з активностей проекту «Вчимося жити разом», ініційованого представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та підтриманого Службою Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) в рамках своєї ініціативи «Діти миру». Майбутні регіональні тренери пройшли підготовку для подальшого навчання вчителів початкової школи з методики викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» у рамках предмету «Основи здоров’я». Протягом трьох днів учасники знайомилися з концепцією, змістом і методикою підготовки вчителів для викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом», пробували себе в ролі тренерів, вибірково відпрацьовуючи уроки-тренінги для учнів початкових класів за курсом «Вчимося жити разом», обговорювали питання щодо організації тренінгової підготовки педагогів у регіонах. Учасники тренінгу отримали відповідні сертифікати і право готувати вчителів початкових класів до роботи у проекті «Вчимося жити разом»
Сертифікат

Проект «Вчимося жити разом» поширюється в освітянському просторі України

narada24–25 квітня 2017 року в м. Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У роботі наради взяли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва. Учасники наради детально проаналізували план заходів, затверджений наказом МОН від 21.04.2017 № 624 та визначили першочергові кроки щодо його реалізації у 24 областях України та м. Києві.
Про проект «Вчимося жити разом»
Чому потрібна спеціальна підготовка вчителів курсу «Основи здоров’я»
Рекомендації щодо курсу «Основи здоров’я»