Archive for Молодому педагогу

Цікава математика: таблиця множення чисел 2–9

Проєкт «Розвиток дитини» пропонує батькам та вчителям початкових класів програму, яка допоможе дитині в невимушеній формі повторити множення чисел 2–5 і вивчити таблицю множення чисел 6–9.

Програма складається з 26 цікавих завдань, які допоможуть дітям 8–9 років потренуватися застосовувати арифметичну дію множення в ігрових ситуаціях.

Програма розрахована на 9–13 днів, причому за день рекомендовано виконувати 2–3 завдання. Виконуючи їх щодня, учні й учениці зможуть вивчити таблицю множення та використовувати набуті знання на практиці.

Безплатний додаток “Бібліотека для всіх”, який працює без інтернету

Онлайн-бібліотека “Library fo All” містить книги українською мовою для початкової школи. Тематика книжок має охопити широкий спектр інтересів, щоб виховувати в дітей любов до читання.Безкоштовно завантажити додаток можна за посиланням. Він може працювати в автономному режимі.

Онлайн-курс про здорове харчування учнів 1–4 класів

Зʼявився онлайн-курс про здорове харчування учнів 1–4 класів | Нова українська школа ЮНІСЕФ та EdEra запустили онлайн-курс “Основи здорового харчування для учнів 1–4 класів”.

Курс безплатно доступний за цим посиланням.

“В умовах обмеженого доступу до різноманіття продуктів особливо важливо закласти базові знання про принципи здорового харчування. Діти мають більше рухатися, часто бігаючи в укриття, а коли вони переживають стрес, їхні запаси енергії, отримані з їжею, швидко витрачаються.

Вчителю-початківцю, керівнику закладу освіти, вчителю-наставнику все про педагогічну інтернатуру
Закон України від 18.03.2020 № 651-XIV «Про повну загальну середню освіту»

Компетентнісний підхід у навчанні: запитання та відповіді для вчителя
Як учителі оцінили результати пілотування НУШ – дослідження

Формувальне оцінювання: приклади форм, які заповнюють фінські вчителі, діти та їхні батьки

Як  проводити формувальне оцінювання? Не загальними, а конкретними рекомендаціями поділилися фінські експертки  у межах серії вебінарів від Фінського проєкту реформи української школи “Навчаємось разом” + проєкту ЄС і Команди підтримки реформ.

Зокрема, вони запропонували низку форм, які протягом навчального року заповнюють учитель, дитина й батьки для планування і проведення формувального оцінювання. 

Диференційоване навчання: навіщо і як проводити

storitajmiЯк у звичайній школі забезпечити всіх дітей однаковою підтримкою, орієнтуватися на потреби, здібності й зацікавлення кожного?

Про це йдеться в безплатному онлайн-курсі про організацію інклюзивного освітнього середовища “Школа для всіх”, що створений Проєктом “Фінська підтримка реформи української школи” (“Навчаємось разом” + проєкт ЄС) і EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії.

Практичні поради щодо диференційованого підходу та кооперації від експертів курсу ( докладніше – у самому курсі).

Як зрозуміти, чи підручник хороший. ІНФОГРАФІКА

282915Що має бути в підручнику, а чого – ні? Які є проблеми в українських підручниках? Як можна покращити підручники? Дивіться відповіді в інфографіці “Нової української школи” спільно з Фінським проєктом “Навчаємось разом” + проєктом ЄС.

Читайте також “Якими мають бути підручники – поради від фінських експертів” та “Підручники: як перевіряють, які недоліки та що з цим у Фінляндії

Змішане навчання. Як вчителі працюють і офлайн, і онлайн

Під час пандемії популярним стало змішане навчання. Це – методика, за якою учні засвоюють частину матеріалу онлайн і якоюсь мірою самостійно керують своїм часом, а частину – офлайн, у класі. Водночас, це логічно пов’язані між собою компоненти теми. Зрештою, учні отримують цілісний навчальний досвід.
Під час пандемії деяким учителям доводиться працювати і з учнями, які навчаються безпосередньо в класі, і з тими, хто перебувають на самоізоляції й навчаються онлайн.
ЯК ПРОВОДИТИ УРОКИ, ЯКЩО ПЕВНІ КЛАСИ ВДОМА

Як розповісти учням, звідки брати інформацію – дивіться посібник з медіаграмотності

YAk-rozpovisty-uchnyam-zvidky-braty-informatsiyi-dyvitsya-posibnyk-z-mediagramotnostiАкадемія української преси та ГО “Інтерньюз-Україна” підготували навчальний посібник “Освітні практики із запобігання інфодемії, або Як не ізолюватися від правди”.
Про це повідомив портал “Медіаосвіта і медіаграмотність”.

Українські медіаексперти та медіаосвітяни підготували моделі занять із біології, громадянської освіти та історії, медіаграмотності та української мови, щоб вчителі змогли використати їх на своїх уроках. Матеріали мають допомогти школярам підвищити рівень медіаграмотності і споживати інформацію з медіа усвідомлено та через призму наукового знання.

Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройз

Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено? Про це “Новій українській школі” розповіла сімейна і дитяча психологиня Світлана Ройз.
У початковій школі мотивація до навчання – виключно зовнішня. Малюк вчиться заради задоволення, фану, заохочення. Треба також розуміти, що в дитини вже є невеликий, але досвід навчання. У першокласників його ще нема, але в 2-3 класах він уже напрацьовується.