Archive for Інтегрований курс “Культура добросусідства”

2017 — рік Японії в Україні

Цьо000212870горіч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.
З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією президент України  оголосив 2017 рік Роком Японії в Україні.
Також був обраний офіційний логотип, створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Цей логотип символізує дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня цього року.

Кравчук Л.В. Україна і Японія – 25 років разом (переглянути та скачати презентацію)

Щорічноdda916dcd5dacb7a9a7f5d06330574d0 15 грудня у всіх країнах, що утримують статус провідних світових виробників чаю, відзначається Міжнародний день чаю (International Tea Day). Рішення відзначати Міжнародний день чаю саме 15 грудня було прийнято після неодноразового обговорення в багатьох міжнародних організаціях і профспілках в перебігу Всесвітнього громадського форуму (World Social Forum), що проходив в 2004 році в Мумбаї (Mumbai, Індія) і в 2005 році в Порті Аллегре (Porte Allegre, Бразилія). Відповідно, Міжнародний день чаю в основному відзначають країни, в економіці яких стаття про виробництво чаю займає одне їх головних місць — це Індія, Шрі Ланка, Бангладеш, Непал, Китай, В’єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда, Танзанія. В Європі чай став відомий з першої половини 17 століття. А одне із самих знаменитих подій в сучасній історії чаю — це «Бостонське чаювання», яке відбулося 16 грудня 1773 року, коли американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм в знак протесту проти введеного Великобританією податку на чай. Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано багато наукових праць. У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. І «День чаю» є чудова можливість згадати про них і приєднатися до численних привітань на адресу всіх тих людей, хто весь цей час працює над тим, щоб у нас на столі був цей чудовий напій.

Проснякова Л. А. Міжнародний День Чаю: історія, традиції

IV Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» в навчальних закладах України

img_1307

З 2014 року освітяни Києва мали можливість долучитися до апробації інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства».
3–5 листопада 2016 року в м.Ірпінь, Київської області було проведено IV Робочу нараду педагогів-представників 9 регіонів: Донеччини, Закарпаття, Київщини, Луганщини, Львівщини, Одещини, Харківщини, Херсонщини та Чернівеччини. Захід відбувся за участю посла Королівства Норвегії в Україні пана Уле Тер’є Хорпестада.
Учасники наради обмінялися інформацією про свої досягнення в апробації курсу. Особливо важливою була можливість обговорити особливості організації виховної діяльності на різних етапах навчально-виховного процесу – від дошкілля до старшої школи.
Лариса Кравчук. З досвіду апробації інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» у ДНЗ та ЗНЗ І ступеня м.Києва
Світлана Савченко. З досвіду апробації інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» у ЗНЗ ІІ–ІІІ ступенів м.Києва
Олена Бояковська. Планування тематичного тижня «Добрі справи»
Лист Міністерства освіти і науки України від 12.07.2016 №1/11-9216 «Про впровадження курсу «Культура добросусідства» (частина 1), (частина 2)
Детальніше>>

Щодо апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» у 2016/2017 навчальному році

Лист МОН України від 12.07.2016 №1/11-9216 «Щодо апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства»

Засідання творчої групи з упровадження курсу “Культура добросусідства”

DSC08148

26 травня 2016 року відбулося робоче засідання творчої групи вихователів ДНЗ з адаптації та впровадження спеціального виховного курсу «Культура добросусідства: Київщина». В ході зустрічі учасники мали можливість обмінятись досвідом щодо розробки варіантів планування з даного курсу для роботи з дітьми середньої групи.

 

Дидактичні матеріали

Вчимося жити в доброму сусідстві (переглянути та скачати)
Міні-проект “Гарне взуття може змінити долю?!” (переглянути та скачати презентацію)
Міні-проект «Подорож у давню українську хату»
(переглянути та скачати презентацію)
Майстер-клас “Технологія виготовлення народної ляльки” (переглянути та скачати)
“Мотанка” – українська народна іграшка (переглянути та скачати)
Міні-проект “Славетні Українці” (переглянути та скачати)
Той, хто творить добро, творить саме життя (переглянути та скачати)
Особливості українського народного костюма: Наддніпрянщина (переглянути та скачати)
Шкільна форма в різних країнах світу (переглянути та скачати)
Родинне свято “Навчаймося добра” (переглянути та скачати)

Родинне свято «Будьмо знайомі!»

Підготувала
Назаренко Тетяна Олегівна,
методист-кореспондент
НМЦ дошкільної і початкової освіти
ІППО КУ імені Бориса Грінченка,
вчитель початкових класів СШ № 250
Деснянського  району м. Києва

                               Родинне свято «Будьмо знайомі!»

Можливі варіанти виступів:

  • Плакат «Родинне дерево»;
  • Музичний виступ родини;
  • Традиції сім’ї «В родинному колі»;
  • Фотоколлаж «Наш відпочинок»;
  • Спортивні захоплення;
  • Фото і відеопрезентації ;
  • «Світ захоплень»

Звучить  музика «Зеленеє жито» ДЕТАЛЬНІШЕ >>

16 листопада – Міжнародний день терпимості (толерантності)

толерантністьЛариса Кравчук,
старший викладач
кафедри методики та психології
дошкільної і початкової освіти
ІППО КУ імені Бориса Грінченка

 

Мета: розвивати розуміння, що таке терпимість (толерантність); формувати переконання у первазі ставитися толерантно до навколишнього світу; учити виявляти толерантне ставлення до інакшого від себе.

 1Довідка. Міжнародний день терпимості (толерантності) був заснований у 1996 році. Мета свята: звернути увагу всіх людей планети на важливість такої риси як  – терпимість (толерантність).

ДЕТАЛЬНІШЕ>>

13 листопада відзначається Всесвітній день доброти

Лариса Кравчук,
старший викладач
кафедри методики та психології
дошкільної і початкової освіти
ІППО КУ імені Бориса Грінченка


Тема.
Поспішайте робити добро


Мета:
формувати усвідомлення, що  добросердя – 2необхідна риса кожної  людини; розвивати потребу бути доброзичливим, робити добро оточуючим. ДЕТАЛЬНІШЕ>>

Твори добро на радість людям

твори доброПідготувала
Дроник Юлія Олександрівна,
вихователь ГПД
спеціалізованої школи  № 137
Дніпровського району м. Києва

Виховний захід

Школа ввічливості

Мета: Формувати в учнів уявлення про морально-етичні відношення у навколишньому середовищі; вчити виявляти шанобливе ставлення до батьків, старших, піклування про молодших;  розвивати почуття чуйності і доброзичливості; узагальнювати знання про правила поведінки вдома, в школі, в громадських місцях; виховувати людяність, чесність, милосердя в душах дітей. ДЕТАЛЬНІШЕ>>