Archive for Інтегрований курс “Культура добросусідства”

Міжнародний день чаю

2f8923849b229fca56af812a1afc6abd_XLЩороку 15 грудня в усьому світі, а особливо в країнах, що вирощують запашні зелені листочки, відзначаєтся день чаю. Поза сумнівом, такий смачний та корисний  старовинний напій як чай заслуговує на своє свято.
Кравчук Л. В.  Інтегроване заняття «Чарівний напій»

Семінар-практикум «Морально-етичне виховання молодших школярів в урочній та позаурочній роботі»

IMG_1494 (1)15 листопада 2017 року в навчально-виховному комплексі «Лісові дзвіночки» з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району відбувся семінар-практикум для вчителів початкової школи «Морально-етичне виховання молодших школярів в урочній та позаурочній роботі».
У рамках семінару Веремейчук Ганна Миколаївна, учитель початкових класів закладу, поділилась досвідом роботи з впровадження в освітній процес програми інтегрованого курсу «Культура добросусідства». Варто зазначити, що вчителька працює за програмою вже третій рік. Заняття, які проводить учителька, цікаві, пізнавальні, тому й діти з радістю відвідують їх.  Виступ учнів Ганни Миколаївни на тему «Твори добро» дуже сподобався гостям семінару.

Міжнародний день Чорного моря

image

Міжнаро́дний день Чо́рного мо́ря — день, який відзначається щороку 31 жовтня. Нагодою для становлення Міжнародного дня Чорного моря стало те, що 31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини, Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». Необхідність в такому документі виникла у зв’язку з небезпекою руйнування унікальних природних комплексів водної території. Тоді ж було вирішено зробити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря.

Кравчук Л.В. Міжнаро́дний день Чо́рного мо́ря 

2017 — рік Японії в Україні

Цьо000212870горіч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.
З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією президент України  оголосив 2017 рік Роком Японії в Україні.
Також був обраний офіційний логотип, створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Цей логотип символізує дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня цього року.

Кравчук Л.В. Україна і Японія – 25 років разом (переглянути та скачати презентацію)

Щорічноdda916dcd5dacb7a9a7f5d06330574d0 15 грудня у всіх країнах, що утримують статус провідних світових виробників чаю, відзначається Міжнародний день чаю (International Tea Day). Рішення відзначати Міжнародний день чаю саме 15 грудня було прийнято після неодноразового обговорення в багатьох міжнародних організаціях і профспілках в перебігу Всесвітнього громадського форуму (World Social Forum), що проходив в 2004 році в Мумбаї (Mumbai, Індія) і в 2005 році в Порті Аллегре (Porte Allegre, Бразилія). Відповідно, Міжнародний день чаю в основному відзначають країни, в економіці яких стаття про виробництво чаю займає одне їх головних місць — це Індія, Шрі Ланка, Бангладеш, Непал, Китай, В’єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда, Танзанія. В Європі чай став відомий з першої половини 17 століття. А одне із самих знаменитих подій в сучасній історії чаю — це «Бостонське чаювання», яке відбулося 16 грудня 1773 року, коли американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм в знак протесту проти введеного Великобританією податку на чай. Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано багато наукових праць. У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. І «День чаю» є чудова можливість згадати про них і приєднатися до численних привітань на адресу всіх тих людей, хто весь цей час працює над тим, щоб у нас на столі був цей чудовий напій.

Проснякова Л. А. Міжнародний День Чаю: історія, традиції

IV Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» в навчальних закладах України

img_1307

З 2014 року освітяни Києва мали можливість долучитися до апробації інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства».
3–5 листопада 2016 року в м.Ірпінь, Київської області було проведено IV Робочу нараду педагогів-представників 9 регіонів: Донеччини, Закарпаття, Київщини, Луганщини, Львівщини, Одещини, Харківщини, Херсонщини та Чернівеччини. Захід відбувся за участю посла Королівства Норвегії в Україні пана Уле Тер’є Хорпестада.
Учасники наради обмінялися інформацією про свої досягнення в апробації курсу. Особливо важливою була можливість обговорити особливості організації виховної діяльності на різних етапах навчально-виховного процесу – від дошкілля до старшої школи.
Лариса Кравчук. З досвіду апробації інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» у ДНЗ та ЗНЗ І ступеня м.Києва
Світлана Савченко. З досвіду апробації інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» у ЗНЗ ІІ–ІІІ ступенів м.Києва
Олена Бояковська. Планування тематичного тижня «Добрі справи»
Лист Міністерства освіти і науки України від 12.07.2016 №1/11-9216 «Про впровадження курсу «Культура добросусідства» (частина 1), (частина 2)
Детальніше>>

Щодо апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» у 2016/2017 навчальному році

Лист МОН України від 12.07.2016 №1/11-9216 «Щодо апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства»

Засідання творчої групи з упровадження курсу “Культура добросусідства”

DSC08148

26 травня 2016 року відбулося робоче засідання творчої групи вихователів ДНЗ з адаптації та впровадження спеціального виховного курсу «Культура добросусідства: Київщина». В ході зустрічі учасники мали можливість обмінятись досвідом щодо розробки варіантів планування з даного курсу для роботи з дітьми середньої групи.

 

Дидактичні матеріали

Вчимося жити в доброму сусідстві (переглянути та скачати)
Міні-проект “Гарне взуття може змінити долю?!” (переглянути та скачати презентацію)
Міні-проект «Подорож у давню українську хату»
(переглянути та скачати презентацію)
Майстер-клас “Технологія виготовлення народної ляльки” (переглянути та скачати)
“Мотанка” – українська народна іграшка (переглянути та скачати)
Міні-проект “Славетні Українці” (переглянути та скачати)
Той, хто творить добро, творить саме життя (переглянути та скачати)
Особливості українського народного костюма: Наддніпрянщина (переглянути та скачати)
Шкільна форма в різних країнах світу (переглянути та скачати)
Родинне свято “Навчаймося добра” (переглянути та скачати)

Родинне свято «Будьмо знайомі!»

Підготувала
Назаренко Тетяна Олегівна,
методист-кореспондент
НМЦ дошкільної і початкової освіти
ІППО КУ імені Бориса Грінченка,
вчитель початкових класів СШ № 250
Деснянського  району м. Києва

                               Родинне свято «Будьмо знайомі!»

Можливі варіанти виступів:

  • Плакат «Родинне дерево»;
  • Музичний виступ родини;
  • Традиції сім’ї «В родинному колі»;
  • Фотоколлаж «Наш відпочинок»;
  • Спортивні захоплення;
  • Фото і відеопрезентації ;
  • «Світ захоплень»

Звучить  музика «Зеленеє жито» ДЕТАЛЬНІШЕ >>