Archive for Педагогам ДНЗ

Організація діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-419 від 02 липня 2019 року

Департаменти (управління) освіти і
науки обласних та Київської міської
державних адміністрацій

Інститути післядипломної
педагогічної освіти (Академії
неперервної освіти)

Щодо організації діяльності закладів освіти,
що забезпечують здобуття дошкільної
освіти у 2019/2020 навчальному році

   Надсилаємо інструктивно-методичні рекомендації «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році».

  Просимо довести зазначену інформацію до відома працівників районних (міських) управлінь (відділів) освіти, керівників та педагогічних працівників закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти дітьми відповідного віку.

Детальніше

 

Методичний семінар для вихователів закладів дошкільної освіти

22 людевочка 7того 2018 р. у приміщенні дошкільного закладу освіти № 457 (вул. Чигоріна, 61) відбулося перше заняття методичного семінару «Просторами української дитячої книги, або що читати сучасним дошкільникам» із теми «Організація простору для книги та читача в груповій кімнаті закладів дошкільної освіти».
Вихователі закладів дошкільної освіти обговорили основні принципи та зміст облаштування розвивального бібліотечного сектора групових кімнат дошкільного закладу, розглянули питання щодо виховання в дітей дошкільного віку інтересу до художнього слова та задоволення їхнього читацького запиту в умовах навчального закладу.
Програма заходу
Л.І. Меленець.Основні принципи та зміст облаштування розвивального бібліотечного сектора групових кімнат дошкільного закладу: презентація
Я.Я.Дерінг. Читацький запит дітей та їхніх батьків випадкова книга чи стійких атрибут дозвілля в сім’ї: презентація
М.В. Красноліцька. Виховання у дітей дошкільного віку інтересу до художнього слова: презентація

Еволюція ялинкової іграшки

imagesЗдійснити пізнавальну подорож у світ прикрас для новорічної ялинки можна, відвідавши Клавдіївську фабрику ялинкових прикрас, яка вже багато десятиліть продовжує традиції майстерності виготовлення скляних ялинкових іграшок. Заснована в 1948 році, фабрика з невеликої мануфактури, яка обробляла скло для медичних потреб, перетворилася на найбільшого виробника новорічної продукції в Східній Європі. Сьогодні ці ялинкові прикраси відомі не тільки в Україні, а й прикрашають новорічні ялинки в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Франції, Італії, Литві, Латвії, США, Грузії. Чому продукція користується високою популярністю? Це високоякісна ручна робота, яка завжди цінувалася дуже високо, а новорічні прикраси Клавдієвської фабрики – не просто красиві вироби, а символ сучасного погляду на дизайн і гарантований рівень якості. Поринути в історичне минуле іграшок, що і нині прикрашають новорічні ялинки у будинках пересічних громадян та дитячих садках, впірнути в спогади дитинства, відчути цінність іграшки у сучасному світі та роль майстрів, що їх виготовляють, можна, познайомившись з публікацією Меленець Людмили Іванівни, кандидата педагогічних наук «Еволюція ялинкової іграшки, або ритуальні «обов’язки» новорічних і різдвяних іграшок».

Педагогам ДНЗ

Зміни до Закону  України  «Про дошкільну освіту» 
Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти
Наказ МОН № 1633 від 19.12.2017 року

Лист МОН від 17.08.2017 № 1/11-8268 “Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році”
Лист МОН від 13.06.2017 № 1/9-322 “Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році”
«Впевнений старт» – нова редакція освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку
Освітня програма« Впевнений старт»  для дітей старшого дошкільного віку

ОРГАНІЗАЦІЯ ГОРОДКОВОГО ТУРНІРУ В ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Меленimagesець Л. І.,

старший викладач
кафедри методики та психології
дошкільної і початкової світи
ІППО КУ імені Бориса Грінченка,
канд.пед.наук

В Україні зростає кількість спортивних секцій та шкіл, а також родин, які бажають віддати на навчання різним видам спорту своїх маленьких дітей. Звертаючись до тренерів з питанням: «З якого віку і яким видам спорту можна навчати дітей дошкільного віку?», нерідко дивуються, коли чують у відповідь, що давно пора. Зрозуміло, про справжній спорт в дошкільному віці рано говорити, але різні види ігор та розваг з елементами спорту цілком доступні дітям 5-6 років, і навіть – більш раннього віку.

Детальніше

В Україні успішно реалізується міжнародний проект соціально-фінансової освіти «АФЛАТОТ»

aflatoun_waving_squareЗа сприяння Міжнароднї фундації «Aflatoun International» (Нідерланди) в Україні успішно реалізовується проект соціально-фінансової освіти АФЛАТОТ.
Днями у Київському міському Будинку вчителя відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар із питань оптимізації взаємодії педагогів дошкільних навчальних закладів і батьків вихованців у реалізації проекту соціально-фінансової освіти АФЛАТОТ.
Регіональні координатори проекту приїхали до столиці із 16 областей України. Активну участь у семінарі взяли й педагоги міста Києва.
Сесиль Дуайн, координатор програми «Афлатот» в Європі, ознайомила присутніх із виробленою стратегією Міжнародного проекту щодо практики залучення родин до основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку.
Програма семінару включала науково-методичну та практичну частини. Грунтовними розробками приваблювала методична виставка. Бажаючі могли отримати методичні рекомендації щодо проведення мастер-класів, тренінгів, групових та індивідуальних консультацій, ігор, фрагментів занять, міні-презентацій тематичної бібліотеки тощо.
Олена  Швачова, головний спеціаліст  відділу  дошкільної освіти  Міністерства освіти і науки України, розповіла про готовність базових дошкільних навчальних закладів до реалізації проекту.
Олена Таран, методист НМЦ дошкільної і початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, проаналізувала складові та форми налагодження партнерської взаємодії педагогів з родинами вихованців у рамках даного проекту.
Досвідом роботи базових ДНЗ Сумської області  щодо партнерства педагогів із родинами вихованців у системі планування освітньої роботи за проектом поділилась Лариса Міщенко, методист із дошкільної освіти Сумського Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Людмила Мінда, методист із дошкільної освіти Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у своєму виступі розповіла про специфіку організації та проведення Тижня фінансової грамотності у ДНЗ в рамках проекту АФЛАТОТ.
Не менш насиченою була практична частини семінару. Свій досвід роботи презентували педагоги м. Вінниця Ванда Харматова та Людмила Малафеєва.  Методист із дошкільної освіти Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Савчук на прикладі гри-стратегії «У нас вдома ремонт» запропонувала дієвий засіб формування економічної компетентності батьків. Педагоги базових дошкільних навчальних закладів Києва під час групової роботи під назвою «Колесо ідей» (розробник Олена Таран) сформували рекомендації щодо взаємодії педагогів із родинами вихованців за розділами проекту АФЛАТОТ і фактично підбили підсумок науково – методичного та практичного модулів семінару.

 

Професійність музичного керівника і вихователя як умова успішної адаптації дитини раннього віку до дитячого садка

Людмила Меленець,
старший викладач кафедри
методики та психології дошкільної і
початкової освіти
ІППО КУ імені Бориса Грінченка,
кандидат педагогічних наук

dytyna_3_rokivДля ефективного керівництва процесом звикання дитини до умов дошкільного закладу необхідна продумана система педагогічних впливів. Одним із засобів, що сприяють полегшенню процесу адаптації є музика. Використання національної та світової музичної спадщини, творів материнського фольклору, ігрових забавлянок мають стати найпоширенішою формою роботи як вихователя, так і музичного керівника в перші дні перебування дитини в закладі. Створення у дитячій групі атмосфери повсякденного звернення до музики є життєво необхідною умовою отримання дитиною позитивних емоційних вражень.
Детальніше>>

Педагогам ДНЗ

Розвиток музичних та творчих здібностей дітей за методикою музичного виховання Карла Орфа (переглянути та скачати презентацію)

Презентація Аквааеробіка

Аквааеробіка (переглянути та скачати презентацію)

Використання комп’ютерних технологій при подоланні вад мовлення